Loader
Aç Kapa Musluk Tamiri Nasıl Yapılır? - Tesisat Servisim
263
post-template-default,single,single-post,postid-263,single-format-standard,bridge-core-1.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Aç Kapa Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

Aç Kapa Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

Sevgili takipçilerim öncelikle hepinize merhabalar.

Bu gün aç kapa musluk tamiri yapacağız. Bakın musluğumuz böyle bir musluk çalışıyor ama kartuş kısmında sorun var.

Şimdi bunun kartuşunu değiştirip normal çalışır vaziyete getireceğiz. Koldan şuanda çalışmıyor.

Öncelikle lavabo altındaki musluklardan suyu kapatıyoruz. Suyu lavabonun altından kapattık. Şuanda su akmıyor.

Önce gördüğünüz aynayı çıkartıyoruz. Bunu açtıktan sonra bizi bir tane rekor karşılıyor. Rekoru bir tane iki ağızlı yardımı ile açıyoruz. Dikkatli bir şekilde açıyoruz çok hassastır bunlar. Hep paslanmış, oksitlenmiş. Bu rekoru açtıktan sonra kartuşa ulaşıyoruz. Kartuş yuvası çok kötü olmuş önce suyu açıp kartuş yuvasının temizlenmesini sağlıyorum. Şimdi bu musluğa uygun bir tane kartuş ile bunu değiştireceğiz. Kartuşun modeli 35 lik düz kartuş. Kartuşu yuvasına oturtuyoruz. Kartuşun üstündeki tırnaklar yuvasına tam oturması gerekiyor. Yuvasına geçtiğini hissediyorsunuz. Yuvasına geçtiğini hissetmeden sabitleme rekorunu takmayın. Rekoru takarken diş kapmamasına dikkat ediyoruz. Elle boşluğunu aldıktan sonra anahtar ile sıkıyoruz. Rekoru düzgün bir şekilde sıktıktan sonra başlığını takmadan önce suyu açıp kontrol ediyoruz. Suyu açıp bataryayı kontrol ediyorum.

Musluğun boğazından su akmaması gerekiyor, bu model musluk yada farklı model fark etmez buradan su akmaması gerekiyor, eğer su akıtıyorsa başka bir sorun olabilir. Musluğumuz gayet düzgün bir şekilde çalışıyor. Açma kapama kolunu takıyoruz. Kartuş yeni olduğu için kolu elle sıkamıyorum, bunun için anahtar yardımı ile sıkıyorum, açma kapama kolu zarar görmesin diye koruyucu bir parça kullanıyorum. Musluğumuzda herhangi bir sorun yok. Gayet düzgün çalışıyor. Bir kartuş değiştirerek musluğumuzun tamirini yaptık. Videomu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşça kalın.

No Comments

Post A Comment

WhatsApp
Call Now ButtonŞimdi Ara