Loader
Su Tasarrufu Nasıl Yapılır, Su Tasarruf Yöntemleri - Tesisat Servisim
1264
post-template-default,single,single-post,postid-1264,single-format-gallery,bridge-core-1.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır, Su Tasarruf Yöntemleri

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır, Su Tasarruf Yöntemleri

2019 yılı Kasım ayındayız, İstanbul’da baraj doluluk oranları %35 seviyelerine kadar düştü. Hem tasarruf yaparak aile bütçemize katkı sağlayabilirsiniz hem de susuzluk problemi yaşanmaması için katkıda bulunmuş olursunuz. İstanbul’da su sıkıntısı yaşamamak için herkes üzerine düşeni yapmalı ve gereksiz su harcamaktan kaçınmalıyız.

Su israfına ve faturalarınızın yüksek gelmesine neden olan başlıca sorunları sizinle paylaşacağım. Sizde alacağınız önlemler ile tasarruf sağlayabilirsiniz.

Özellikle gömme rezervuar ve alafranga rezervuar su kaçırıyor ise bunları tamir ettirin.

Rezervuar iç takımlarında 3/6 litre seçeneği olan rezervuar iç takımlarını tercih edin.

Alafranga rezervuar (sifon) kapağını açın ve bir adet 0.5lt pet şişenin içini su doldurun ve rezervuar haznesinin içine koyun.

Aç kapa batarya, taharet musluğu vb. musluklarınızı kontrol edin damlatan musluk var ise tamiratını yaptırın.

Bulaşıklarınızı elde değil bulaşık makinesinde ve makine tam dolu iken yıkayınız.

Meyve ve sebzeleri yıkarken açık musluk altında yakamayın, bir kabın içine su doldurarak yıkama yaparsanız suyun boşa akmasının önüne geçebilirsiniz.

 

No Comments

Post A Comment

WhatsApp
Call Now ButtonŞimdi Ara